InfraSEC Forum 2020

BLUE energy po raz kolejny objęła patronatem merytorycznym konferencję InfraSEC Forum, odbywającą się 5 lutego br. w Warszawie. Była to już IV edycja wydarzenia dedykowanego ekspertom z obszarów IT, automatyki, (cyber)bezpieczeństwa, audytu i ochrony infrastruktury krytycznej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele firmy z branży przemysłowej i przesyłowej – sektora utilities, energii, gazu i paliw oraz firmy produkcyjne, przetwórcze i wydobywcze.

Z naszej strony na konferencję wpadł Michał Borucki – Prezes Zarządu BLUE energy. Anioł 😉 Michał przedstawił krótki wykład pt. „Spowiedź, czyli 7 grzechów głównych” – o grzechach i wymaganej pokucie w kwestii gotowości przedsiębiorstw, najczęściej spotykanych problemach przy zapewnieniu bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej i możliwych rozwiązaniach. Prezentacja akcentowała zależność skutecznego zarządzania bezpieczeństwem od umiejętności poznawania własnych słabości i cieszyła się bardzo duży zainteresowaniem.

InfraSEC Forum to jedyna na polskim rynku konferencja w całości poświęcona aspektom bezpieczeństwa systemów SCADA, rozwiązań klasy ICS oraz infrastruktury OT. W tym roku organizatorzy położyli szczególny nacisk na praktyczne aspekty cyberbezpieczeństwa, także
w kontekście ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. W czasie realizacji niezwykle bogatego programu poruszane były m.in. tematy:

  • Możliwości integracji obszarów OT i IT
  • Nowe rodzaje ataków na infrastrukturę krytyczną
  • Smart buildings a cyberbezpieczeństwo
  • Szkolenie specjalistów z obszaru przemysłowego – najlepsze praktyki
  • Edge computing w rozproszonych systemach
  • Perspektywy rozwoju zagrożeń OT i jak przygotować do nich automatykę
  • Rynek pracy – skąd pozyskiwać ekspertów świadomych cyberzagrożeń OT

Tegoroczna Konferencja pobiła wszelkie rekordy – miała najbogatszą agendę wśród dotychczasowych edycji, wyższa niż kiedykolwiek była średnia ocena prezentacji, głos zabrało aż 46 prelegentów,
a liczba uczestników przekroczyła 250 osób.